KONYA DİZEL PARTİKÜL TEMİZLEME SERVİSİ

SOSYAL MEDYADA KONYA DPF

Dizel Partikül Filtresi Nedir

Dizel Partikül Filtresi (DPF) , silisyum karbürden yapılmış (SİC) , soy metal ile kaplanmış, Hidrokarbonlar (HC) ile Karbon Monoksit (CO) emisyonlarını azaltmak için, havaya kurumun atılmasını en aza indirmek ve motor egzoz gazlarından partikülleri toplamak için tasarlanmış filtrasyon sistemidir.

Partikül Filtresi Neden Tıkanır ?

Kısa mesafe araç kullanılması sonucu DPF'nin kendini temizleyememesi Aşırı miktarda yağ, partikül, kalitesiz yakıt nedeni ile DPF'nin tam dolması sonucu rejenerasyon işlemini işe yaramaz hale getirir.

Partikül Filtresi Temizlemenin Faydaları

Karbon temizleme sonrasında kurumdan kurtulan motor daha rahat nefes alır, performansı artar. Karbon temizleme işlemi düzenli olarak yapıldığında motorun ömrü uzar. (40.000 km'de bir yapılması tavsiye edilir.) Yakıt tüketimi azalır. Çevreye salınan zararlı egzoz gazları azalır. Emme Manifold Temizleme hizmetini, dizel ve benzinli araçlar için hava emiş sistemi temizleme hizmeti olarak tanımlayabiliriz. Emme Manifold Temizleme hizmeti; emme manifoldu, EGR valfi, turbo palleri ve gaz kelebeği içerisindeki karbon partiküllerini temizleyerek motorun mümkün olan en üst seviyedeki performansına ve yakıt tüketim değerlerine ulaşmasına katkıda bulunur. Karbon Temizleme hizmeti ile aracınızın yakıt sistemi temizlenirken Emme Manifoldu Temizleme hizmeti ile aracınızın hava emiş sistemleri temizlenir.

konya

dizel partikül

dizel partikül temizleme

dpf temizleme

temizlik

katalizör

konya dizel partikül

onarım

dpf bakım

intercooler

dpf yıkama

eskon

eskon makina

katalizör yıkama

konya

dizel partikül

dizel partikül temizleme

dpf temizleme

temizlik

katalizör

konya dizel partikül

onarım

dpf bakım

intercooler

dpf yıkama

eskon

eskon makina

katalizör yıkama